Search
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • :
  • :

نوروز ۹۵ نمایشگاه صنایع دستی در زنجان برپا می‌شود

معاون میراث فرهنگی استان زنجان گفت: در ایام نوروز نمایشگاه و فروشگاه انواع محصولات محلی و صنایع دستی در زنجان برپا می‌شود.
علی‌اکبر شرفی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: برپایی نمایشگاه و فروشگاه انواع محصولات محلی استان شامل صنایع دستی و سوغات محلی، برپایی جشنواره سبزه آرایی و سفره آرایی ویژه عید نوروز در کارخانه کبریت سابق از برنامه‌های فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان است.
وی تصریح کرد: از ۲۵ اسفند امسال تا دوم فروردین سال آینده برای نخستین بار جشنواره‌ای با عنوان سبزه آرایی و سفره آرایی با همکاری شهرداری در کارخانه سابق کبریت زنجان برگزار می‌شود.

Picture 351.1-500x500
معاون گردشگری ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان افزود: مانند سالهای گذشته در ایام نوروز ۹۵ نیز برنامه‌های فرهنگی و موسیقی سنتی در برخی از بناهای تاریخی اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: برای معرفی جاذبه‌های گردشگری صدا و سیمای مرکز اشراق در خصوص پخش فیلم از جاذبه‌های استان همکاری دارد و راهنمایان گردشگری نیز در محل جاذبه‌های گردشگری استقرار می‌یابند.
شرفی افزود: بروشورهایی با طرح‌های جدید در حال چاپ هستند که از اواخر امسال بین مسافران توزیع می‌شود و علاوه بر آن راهنماهای سیار گردشگری نیز در مناطق مختلف استان راه‌اندازی شده است که از ماه آینده فعالیت‌های خود را آغاز می‌کنند.
وی با بیان اینکه استان زنجان بین استان‌ها بیشترین بیلبردهای معرفی جاذبه‌های گردشگری را دارد، ابراز کرد: در سطح استان ۵۷ بیلبرد در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری وجود دارد و در ایام نوروز نیز بیلبردهایی برای تبریک فرا رسیدن عید برای مسافران و همشهریان در شهرهای استان نصب می‌شود.
معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد: امسال برای ایام نوروز ۹۵ برنامه‌های جدیدی از جمله تجدید روکش تابلوها و بیلبردهای سطح استان نزدیک به دو هزار متر مربع و معرفی جاذبه‌های گردشگری در نشریات تخصصی گردشگری را داریم.

منبع : اکوتو
دیدگاهتان را بنویسید