Search
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • :
  • :

استانبول رقیب لندن و پاریس در جذب جهانگرد شد

بر اساس گزارش سالانه شاخص جهانی شهرهای گردشگری در منطقه اروپا، اگرچه لندن و پاریس همچنان دو شهر اصلی و پیشگام در عرصه گردشگری اروپا محسوب می‌شوند، اما استانبول – بزرگترین شهر ترکیه – با شتابی فراوان خود را به رقبای اصلی نزدیک می‌کند و با نرخ رشد ۱۱٫۴ درصد، بیشترین رشد را در جذب گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۵ به نام خود ثبت کرده است.

1
در سال گذشته میلادی در مجموع ۱۸٫۸۲ میلیون گردشگر خارجی از لندن و ۱۶٫۰۶ میلیون گردشگر از پاریس دیدن کردند و نرخ رشد جذب گردشگر خارجی این دو شهر در طی سال ۲۰۱۴- ۲۰۱۵ نیز به ترتیب ۶ و ۳٫۲ درصد بوده است.
اما استانبول که با جذب ۷٫۵۱ میلیون گردشگر فاصله فراوانی با رقبای اصلی خود دارد، در صورتی که همچنان به نرخ رشد خیره‌کننده خود تا چهار سال آینده ادامه دهد، می‌تواند جای پاریس را در مکان دوم پربازدیدترین شهرهای منطقه اروپا مال خود کند.
گردشگران ورودی به لندن، پاریس و استانبول – سه شهر اصلی گردشگری قاره سبز در سال ۲۰۱۵ – به ترتیب بالغ بر ۲۰، ۱۶ و ۹ میلیارد دلار در این شهرها هزینه کردند. شهر بارسلون در اسپانیا با ۷٫۶۳ میلیون گردشگر خارجی، آمستردام در هلند با ۷٫۴۴ میلیون گردشگر و دو شهر ایتالیایی رم و میلان با ۷٫۴۱ و ۷٫۱۷ میلیون گردشگر با اختلافی کم نسبت به یکدیگر در جایگاه‌های چهارم تا هفتم پربازدیدترین شهرهای گردشگری اروپا قرار دارند و وین (اتریش)، پراگ (جمهوری چک) و مونیخ (آلمان) نیز رتبه‌های هشتم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.
از لحاظ نرخ رشد در زمینه جذب گردشگران خارجی، استانبول در کل قاره اروپا با متوسط ۱۰٫۱ درصد در پنج سال اخیر پرچم‌دار است و شهر هامبورگ (آلمان) و کپنهاگ (دانمارک) به ترتیب با متوسط رشد ۸٫۶ و ۸٫۳ درصد طی پنج سال اخیر در مکان‌های دوم و سوم سریع‌ترین شهرها در صنعت گردشگری اروپا قرار گرفته‌اند.

3 4
منبع: پارسیانه

اشتراک گذاری مطلب
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedinدیدگاهتان را بنویسید