Search
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • :
  • :

بازاری که روزانه ۲۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار بازدید کننده دارد

بازار بزرگ استانبول یا گرند بازار ( Grand Bazaar ) یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان است که از نظر ساختار و معماری بسیار جذاب و دیدنی است و در شهر استانبول کشور ترکیه قرار گرفته است.

grand-bazaar-istanbul-1
این بازار دارای ۶۱ راهرو سرپوشیده و بیش از ۳۰۰۰ مغازه میباشد که اجناس مختلفی از جمله طلا و جواهرات، فرش، چرم، عتیقه جات، صنایع دستی، لباس،کفش، فانوسهای رنگی زیبا، ادویه جات، داروهای گیاهی و حتی کتب قدیمی را برای فروش عرضه می کنند. بازار بزرگ استانبول در سال ۱۴۵۵ به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شد و در قرن ۱۶ گسترش پیدا کرد.

بازار بزرگ | Grand Bazaar | استانبول

بازار بزرگ | Grand Bazaar | استانبول

این بازار دو شبستان اصلی( Bedesten ) با ساختار گنبدی شکل دارد که برای انبار ونگهداری استفاده می شود. در طول حکومت سلطان سلیمان این بازار به طور وسیع گسترش پیدا کرد. چهار درب اصلی بازار در انتهای دو خیابان اصلی قرار گرفته اند که نزدیک گوشه جنوب غربی بازار با یکدیگر تلاقی دارند . این بازار در گولدن هورن و نزدیک ایاصوفیه است.

grand-bazaar-istanbul-6
روزانه بین ۲۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار بازدید کننده برای خرید به بازار بزرگ استانبول مراجعه میکنند. در سال ۲۰۱۴ بازار استانبول با آمار ۹۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر گردشگر در رتبه نخست محبوبترین جاذبه های گردشگری قرار گرفت.

grand-bazaar-istanbul-5
زیبایی، جذابیت و همچنین سبک معماری بازار بزرگ استانبول از مزیت های آن به شمار میرود و این اثر تاریخی در پانصد و پنجاهمین سال تولدش در سال ۲۰۱۱ بیشترین بازدیدکنندگان در جهان را به خود اختصاص داده است.

grand-bazaar-istanbul-7
بازار بزرگ استانبول همه روزه به غیر از یکشنبه ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر باز است .
پیشنهاد می شود اگر قصد رفتن به تور استانبول را دارید حتما در کنار دیگر جاذبه های گردشگری استانبول از بازار بزرگ استانبول نیز دیدن کنید .
دیدگاهتان را بنویسید