Search
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • :
  • :

آنچه در باره ی هاکاتریپ و حوزه ی گردشگری باید بدانیم

هاکا‌تریپ ماراتون برنامه نویسی است که شرکت کنندگان در آن به صورت تیمی شرکت می‌کنند، این رویداد طی سه روز برگزار می شود، تیم‌های شرکت کننده رویداد باید ۳ الی ۵ نفره باشند.

12135177_200817666976723_1753351998_n

چرا حوزه گردشگری؟
ایران با لغو تحریم ها خود را برای اتخاذ سیاستی باز به روی دنیا آماده می کند و به این ترتیب موسسات گردشگری فرصت مناسبی یافته اند تا مقصد جدیدی را به مشتریان خود پیشنهاد دهند. ایران با بناها و اماکن فرهنگی متعدد (اصفهان، شیراز، تخت جمشید و غیره) و نیز با قابلیت های تفریحی سواحل خلیج فارس، دریای خزر و پیست های اسکی البرز و … طیف وسیعی از جذابیت های گردشگری را در اختیار مسافران قرار می دهد.

اولین رویداد هاکاتریپ شیراز در حوزه گردشگری در روزهای ۱۱ الی ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد. در این سه روز تیم‌ها با هدف تولید سرویس‌های آنلاین و موبایلی حوزه گردشگری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در روز اول رویداد چالش‌هایی برای تیم‌ها مطرح می شود که هر تیم باید چالشی را انتخاب کند و با کمک مربیان راه‌حل هایی مبتنی بر تکنولوژی های مختلف وب و یا موبایل برای چالش‌ها ارائه‌ دهند و هر تیم روی یک راه حل کار کنند. سپس تیم‌ها فعالیت خود را آغاز می کنند و در آخرین روز رویداد تیم‌ها باید محصولات تولید شده را ارائه‌ کنند. نهایتا داوران ، تیم‌های اول تا سوم را انتخاب می‌کنند و در مراسم اختتامیه جوایز نقدی به آنها اهدا می شود. سه تیم اول به ترتیب پنج میلیون، سه میلیون و دو میلیون تومان جایزه نقدی را از آن خود خواهند کرد.

راهنمایی تیم‌ها:

توجه داشته باشید که به صورت انفرادی نمی‌توانید در این رویداد شرکت کنید، اعضای تیم باید سه تا پنج نفر باشد و لزومی هم ندارد که کل تیم برنامه نویس باشند شما می توانید به عنوان طراح رابط کاربری و یا ایده پرداز در تیم همکاری داشته باشید. در ضمن محدودیتی برای زبان‌های برنامه نویسی وجود ندارد و هدف نهایی ارائه‌ یک سرویس آنلاین و موبایلی هست.

همچنین توجه داشته باشید که تیم هاکاتریپ شیراز شرایط ویژه‌ای جهت اسکان شرکت کننده‌های غیر شیرازی در نظر گرفته است. اسکان مخصوص سه‌شنبه و چهار‌شنبه شب که هزینه اقامت هر شب ۲۲۰۰۰ تومان است.

هم‌چنین شما در این رویداد:
– با برنامه‌نویسان خوب کشور آشنا می‌شوید.
– مهارت‌های برنامه‌نویسی خود را به چالش می کشید و آنها را ارتقاء می دهید.
– به صنعت گردشگری شهر کمک می‌کنید.
– دوست و همکار جدید پیدا می‌کنید.
– و اگر همه چیز خوب پیش بره جایزه نقدی می‌بری!
دیدگاهتان را بنویسید