Search
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • :
  • :

تورهای تهران گردی شبانه در ماه رمضان برگزار می شود

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری گردشگری شبانه ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی تهران، رجبعلی خسرو آبادی در این باره گفت : گشت های شبانه تهران در بافت تاریخی تهران قدیم با مشارکت شهرداری منطقه ۱۲ در دو محور خیابان سی تیر و گذر امام زاده یحیی هر هفته در ماه مبارک رمضان برای اقشار خاص برگزار می شود.

خسروآبادی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی برای توسعه گردشگری شبانه در پایتخت است افزود: در کنار معرفی جاذبه های تاریخی آیین های خاص و جنبه های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

خسروآبادی گفت: گشت های شبانه برای عکاسان ، راهنمایان تور، دانشجویان ، فعالین و علاقه مندان حوزه های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود. و در شب های سوم ، دهم ، هفدهم و بیست چهارم ماه مبارک گشت های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا  بایستی زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب ها تغییر دهیم این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی پایتخت رو به گردشگران تحمیل کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت: خوشبختانه با معرفی ظرفیت های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت ها توانسته ایم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: نهادینه شدن گردش شبانه موجب می شود تا بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری در این حوزه رغبت بیشتری پیدا کند و پس از ورود بخش خصوصی قطعا نقش میراث فرهنگی یک نقش تسهیل کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآبادی گفت: برنامه های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدریت امور گردشگری شهرداری منطقه ۱۲ برگزار می شود و جزئیات و نحوه ثبت نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری مطلب
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedinدیدگاهتان را بنویسید