Search
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • :
  • :

کارگاه های آموزش کوهنوردی میزبان علاقمندان کوه پیمایی

کارگاه های آموزش کوهنوردی میزبان علاقمندان کوه پیمایی
به گزارش رادیو ورزش، مجید درودگر مسئول کارگروه کوهنوردی با اسکی درباره کارگاه های آموزشی فدراسیون گفت: در چند سال گذشته کلاس و کارگاه های آموزشی به طور منظم در ارتفاعات تهران برگزار می شد. این کارگاه ها به کوهنوردانی اختصاص داشت که به دامن طبیعت می آمدند و قصد داشتند روز خوبی را در کوه بگذرانند. در این کلاس ها مباحثی مانند آموزش های اولیه کوه پیمایی مطرح می شد.
منصوره گرجی نائب رییس فدراسیون کوهنوردی درباره نحوه عضوگیری فدراسیون کوهنوردی گفت: به تازگی فدراسیون کوهنوردی تمهیدات جدیدی را برای کسانی که تمایل دارند جزیی از خانواده کوهنوردی باشند اتخاذ کرده است. این افراد می توانند به سایت فدراسیون کوهنوردی بروند و نام خود را به ثبت برسانند. بعد از آن برگزاری هر دوره اطلاع رسانی خواهد شد.

کوهنوردی 1
مهدی داورپور مسئول کارگروه صعودهای ورزشی درخصوص شیوه استعدادیابی در فدراسیون کوهنوردی گفت: استعدادیابی در فدراسیون به صورت حرفه ای در دو بخش انجام می شود. کسانی که قصد دارند به طور رسمی وارد تشکیلات کوه نوردی شوند در ابتدا یک دوره سه روزه را پشت سر می گذارند. در این دوره متقاضیان به صورت فشرده با تمامی رشته های کوهنوردی آشنا می شوند و هر فردی با توجه به علاقمندی و توانمندی خود یکی از این گرایش ها را انتخاب می کند. مرحله دوم این استعدادیابی در کارگروه تیم های ملی شکل می گیرد که به آموزش سنگ نوردی داخل سالن می پردازد.
مساعدیان مسئول کارگروه جست و جو و نجات درباره برنامه های این کار گروه گفت: افراد زیادی مخاطب ما هستند بنابراین باید برنامه مفصلی برای آنان داشته باشیم. فدراسیون توانسته است با فرهنگ سازی، آموزش و ترویج مباحث علمی در ورزش باعث ارتقای ایمنی و سلامت کوهنوردان شده است. دوره های فراوانی در بخش جست و جو و نجات داشته ایم که باعث شده است در هرگروه، باشگاه و تشکل کوهنوردی افرادی باشند که آموزش تخصصی این رشته را گذرانیده اند.
دور یک میز هر شب به جز جمعه ها ساعت ۲۱:۰۵به تهیه کنندگی عباس حیدری و اجرای ابوفاضلی پخش می شود.
منبع: رادیو ورزش

اشتراک گذاری مطلب
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedinدیدگاهتان را بنویسید