Search
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
  • :
  • :

هفت سین ایرانی در آتن

1

گروهی از هنرمندان ایرانی به سرپرستی علی اسدی مجری صدا و سیما هفت سین نوروز را در یونان برگزار می‌کنند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برای نخستین‌بار یک گروه، متشکل از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی ورزشی ایرانی در ایام نوروز، ضمن معرفی میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری ایران به یونان، از اماکن و میراث فرهنگی یونان دیدار می‌کنند.
در این راستا سفیران فرهنگ و صلح ایران و یونان، برنامه‌های خود را با پیام “نوروز میراث صلح و همبستگی فرهنگی بشر” اجرا خواهند کرد و جشن نوروز را به طور نمادین برای همبستگی مهمترین خواستگاه تمدن غرب (یونان) و باشکوه ترین تمدن شرق (ایران) برپا خواهند داشت.
همچنین این گروه فرهنگی هنری با همکاری وزارت گردشگری یونان و فعالان بخش خصوصی این کشور برخی آیین‌های نوروز را به عنوان بزرگترین میراث ناملموس جهانی ثبت شده در سازمان یونسکو، با حضور خانواده‌های ایرانی و یونانی برگزار می‌کنند
در همین راستا برنامه نوبهار شبکه جهانی جام جم ایران به تهیه کنندگی حسن صدخسروی و طراحی و هماهنگی رکسانا حاتمی پور، از آتن به صورت زنده روی آنتن می‌رود.
در این رابطه حسن صدخسروی – تهیه کننده این برنامه به تسنیم عنوان کرد: این ویژه برنامه سال تحویل، بعد از زمان تحویل سال در ساعت ۸:۸ دقیقه صبح روز اول فروردین ۱۳۹۵ از فضای تاریخی آکروپولیس در آتن برای ایرانیان به صورت زنده اجرا می‌شود که مجری این برنامه علی اسدی خواهد بود که پیش از این نیز سال گذشته اجرای برنامه سال تحویل شبکه جام جم را برعهده داشت.
هنرمندان حاضر در این گروه بعد از این برنامه همچنین دیدارهایی با چهره‌های فرهنگی و هنری یونان خواهند داشت و هدایای صلحی را به آنها اهدا می‌کنند و قرار است مستندی از حضور آنها در این اماکن تاریخی و دیدارها با اصحاب فرهنگ و هنر دو کشور تهیه شده و از یکی شبکه‌های سیما پخش شود.
بر اساس اعلام «النا کونتورا» – وزیر گردشگری یونان‌ – صنعت گردشگری ۲۰ درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را به خود اختصاص می‌دهد و علی‌رغم بحران مهاجرت و مشکلات مالی این کشور، سال گذشته ۲۲ میلیون گردشگر از این کشور بازدید کردند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری به ۲۵ میلیون نفر افزایش یابد که یک رکورد ملی برای این کشور خواهد بود.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دیدار اخیر خود با نخست وزیر یونان در تهران، ایران و یونان را به عنوان دروازه‌های تمدن شرق و غرب خوانده و بر تحکیم روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور تأکید کرده بود.
One thought on “هفت سین ایرانی در آتن

پاسخی بگذارید